Satranç indir

 


Bilgisayara karşı satranç gücünüzü mü denemek istiyorsunuz? Yoksa arkadaşınızla bir satranç kapışması mı yapacaksınız? Bu sorulardan birine verdiğiniz cevap “evet” ise işte bu satranç oyunu tam size göre.

Oyunun en büyük avantajı tamamen türkçe olması ve herhangi bir kurulum gerektirmemesi. Oyunu ilk açtığınızda, bilgisayara karşı oynayacak biçimde ve seviye olarak ise en düşük seviyede satranç oynayabilirsiniz. Dilerseniz oyunun tamamen Türkçe olan menülerini kullanarak seviyeyi 1. ya da 2. seviyeye yükseltebilir ve rakibinizi zorlaştırabilirsiniz. Seviye arttıkça bilgisayar daha fazla düşünecek ve sizi zorlayıcı daha zekice hamleler yapacaktır. 2 kişi oynadığınızda ise oyuncular arasında hamle sırasını takip edecek biçimde oyun devam eder.

Sırası gelen kişi Mouse ile oynamak istediği taşını seçer ve hamle yapmak istediği noktaya tıklar. Eğer yaptığı hamle doğru ise oyuncu belirtilen noktaya gider ve hamle tamamlanır. Sıra diğer oyuncuya geçer. Oyunda her Başlat butonuna bastığınızda oyun yeni bir satranç tahtasıyla yeniden başlar.

Bu satranç oyununu yüklediğinizde en hoşunuza gidecek bir diğer özellik ise “Yardım Al” butonu olacak. Bu butona tıkladığınızda bilgisayarın sizin yerinize hamle yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde satranç oynamayı bilmeyenler de satranç öğrenebilir, bilenler ise satranç yeteneklerini geliştirebilirler.

Yanlış bir hamle yaptığınızda ise Geri Al butonuna basarak, son hamlenizi geri alabilirsiniz. Oyunun uzadığı fark eder ve ara vermek isterseniz, oyunu kaydetmeniz de mümkün. Daha sonra bu dosyayı yine oyunun yazılımını kullanarak Dosya menüsünden aç a tıkladığınızda seçerseniz oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Boyut : 2 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Programı indir…

Bu konu hakkında yorum yapabilirsiniz :